Sklepy z wyposażeniem wnętrz cieszą się bardzo dużą popularnością wśród Polaków. To miejsca, w których realizujemy pomysły i marzenia o pięknych domach. Coraz chętniej decydujemy się na to, by upiększać wnętrza swoich mieszkań wyjątkowymi tekstyliami czy nietuzinkowymi dekoracjami. W związku z tym kwitnie również import tego typu towarów z Państwa Środka. Są one bowiem nie tylko tańsze, ale również bardzo dobre pod względem jakości. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się szczególnie kwestii importu pościeli z Chin. Jeśli interesuje Cię ten temat, zapraszamy do lektury!
Spis treści:
Jeśli planujesz import z Chin, bez względu na to, czy będzie to import pościeli czy jakichkolwiek innych towarów, zawsze pamiętaj o tym, by wziąć pod uwagę stawki celne. Niekiedy mogą być one bowiem na tyle wysokie, że import towarów z Chin po prostu przestanie Ci się opłacać. Gdzie można sprawdzić aktualne stawki celne? Najlepiej zrobić to poprzez system ISZTAR, który dostarcza szczegółowych informacji dotyczących obrotu towarowego z zagranicą. W serwisie prezentowane są dane unijne pochodzące z systemu TARIC oraz dane krajowe (podatki VAT, akcyza i inne krajowe środki pozataryfowe).
Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak prezentuje się cło z Chin na artykuły pościelowe, zapraszamy do zapoznania się z naszą listą przykładowych produktów wraz z wysokością cła:
Głównymi ośrodkami, zajmującymi się produkcją pościeli w Chinach jest Nantong w prowincji Jiangsu, oraz Keqiao w prowincji Zhejiang, zlokalizowane we wschodniej części Państwa Środka. Warto jednak dodać, że fabryki działające w Nantong nastawione są na sprzedaż swoich produktów na terenie Chin, zaś Keqiao skupia się na eksporcie towarów, dlatego to właśnie stamtąd importerzy najczęściej zamawiają pościel, którą następnie sprowadzają do Polski.
Udział w targach branżowych to dobra okazja do tego, by zobaczyć, jak funkcjonują tego typu wydarzenia, zapoznać się z ofertami chińskich producentów, poznać trendy, a także nawiązać relacje biznesowe. Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy warto udać się na targi branżowe w Chinach, odpowiedź powinna nasunąć się sama.
Poniżej znajdziesz listę najpopularniejszych targów związanych z branżą tekstylną:
Chcesz zacząć importowanie towarów z Chin? Jest wiele spraw, o których musisz pamiętać. Umowa z dostawcą, kontrola produkcji, niekiedy konsolidacja towaru oraz oczywiście odprawa celna i transport. To tylko niektóre z rzeczy. W poradniku Import z Chin krok po kroku wyjaśniam, jak wygląda cały proces.
By import z Chin stali przebiegł pomyślnie, wymagane jest zgromadzenie odpowiednich dokumentów oraz spełnienie wymogów krajowych, a także unijnych. W przypadku stali należy zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj towaru będzie importowany do Polski. Otóż materiał ten najczęściej wykorzystywany jest do produkcji maszyn, urządzeń czy narzędzi stosowanych w budownictwie, a materiały budowlane ze stali podlegają pod Dyrektywę Rady 89/106/EWG. Dotyczy ona wyrobów do wbudowania na stałe w budynki oraz budowle inżynierskie. Co więcej, materiały stalowe wykorzystywane w budownictwie podlegają także pod Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011, ustanawiające zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych.
CIP (ang. Carriage and Insurance Paid To) to jedna z reguł Incoterms 2020, którą rozumieć należy jako „Koszty transportu i ubezpieczenia opłacone do…” lub „Przewoźne i ubezpieczenie opłacone do…”.
Który z trzech wariantów jest najbardziej opłacalny w przypadku drobnicy, a którym lepiej wysyłać żywność? Jaki jest czas transportu z Chin? Poznaj możliwe sposoby transportu towaru do Polski wraz z ich zaletami i ograniczeniami.