Import ubrań dla dzieci z Chin

13 lipca 2022
5/5 - (1 vote)
Import ubrań dla dzieci z Chin

Import ubrań dla dzieci z Chin od lat jest ogromnie popularny i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Sprowadzanie odzieży z Państwa Środka jest bowiem bardzo opłacalne. Dlaczego? Nie tylko ze względu na konkurencyjne ceny, ale również z uwagi na dobrą jakość. Co warto wiedzieć o imporcie ubrań dla dzieci z Chin? Odpowiadamy!

 

Spis treści:

 1. Odzież i obuwie z Chin a stawki celne
 2. Ubrania z Chin dla dzieci a obowiązki importera
 3. Import ubrań i butów dziecięcych – na jakie targi w Chinach warto się udać?

 

Odzież i obuwie z Chin a stawki celne

Cło z Chin na ubranka i obuwie dziecięce sprawdzisz w ISZTAR, czyli Informacyjnym Systemie Zintegrowanej Taryfy Celnej, który dostarcza szczegółowych informacji dotyczących obrotu towarowego z zagranicą. W serwisie prezentowane są dane unijne, pochodzące z systemu Zintegrowanej Taryfy Celnej Wspólnot Europejskich (TARIC) oraz dane krajowe (podatki VAT, akcyza i inne krajowe środki pozataryfowe).

Poniżej znajdziesz najpopularniejsze towary z kategorii ubranek i butów dziecięcych wraz z ich stawkami celnymi:

 • rękawiczki – 8,9%

 • bawełniana odzież dla niemowląt – 10,5%

 • pończochy, skarpety i podkolanówki – 10,5%

 • kalesony i majtki z włókien sztucznych lub bawełny – 12%

 • koszule chłopięce (dziane lub tkane) – 12%

 • koszule nocne i piżamy z włókien sztucznych lub bawełny – 12%

 • odzież i dodatki z włókien sztucznych lub bawełny – 12%

 • spodnie, spodnie na szelkach i z karczkiem typu ogrodniczki, bryczesy i szorty z włókien sztucznych lub bawełny – 12%

 • sukienki z włókien sztucznych lub bawełny – 12%

Ubrania z Chin dla dzieci a obowiązki importera

Po pierwsze, decydując się na import ubrań z Chin dla dzieci, musisz zadbać o to, by były one zgodne z unijną dyrektywą REACH. Ma ona zastosowanie do wszystkich substancji chemicznych. Nie tylko tych stosowanych w procesach przemysłowych, ale także w codziennym życiu, np. w wyrobach, takich jak ubrania czy buty. Tak więc każdy importer, który decyduje się na import odzieży czy butów z Chin dla dzieci, ma obowiązek przekazywania informacji dotyczących niebezpiecznych właściwości substancji, zagrożeń dla zdrowia lub środowiska oraz stosowanych środków redukcji ryzyka.

Kolejnym obowiązkiem importera jest zadbanie o to, by sprowadzana odzież była zgodna z normą bezpieczeństwa PN-EN 14682:2015-02, która wskazuje wymagania dotyczące sznurów i sznurków ściągających stosowanych w odzieży dla dzieci do 14 roku życia.

Ponadto importer musi posiadać komplet niezbędnych przy imporcie z Chin dokumentów, do których zalicza się m.in. packing list, fakturę handlową, rejestrację w BDO i numer EORI.

Import ubrań i butów dziecięcych – na jakie targi w Chinach warto się udać?

Zanim zdecydujesz się na import ubranek czy butów dziecięcych z Chin, dobrym pomysłem jest udanie się na targi handlowe, które odbywają się w Państwie Środka. To dobra okazja do zapoznania się z ofertą chińskich producentów, a także do nawiązania relacji biznesowych.

Poniżej znajdziesz listę najpopularniejszych targów, które odbywają się w Chinach:

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
5/5 - (1 vote)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X