Facebook
Import ubrań dla dzieci z Chin od lat jest ogromnie popularny i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Sprowadzanie odzieży z Państwa Środka jest bowiem bardzo opłacalne. Dlaczego? Nie tylko ze względu na konkurencyjne ceny, ale również z uwagi na dobrą jakość. Co warto wiedzieć o imporcie ubrań dla dzieci z Chin? Odpowiadamy!
Spis treści:
Cło z Chin na ubranka i obuwie dziecięce sprawdzisz w ISZTAR, czyli Informacyjnym Systemie Zintegrowanej Taryfy Celnej, który dostarcza szczegółowych informacji dotyczących obrotu towarowego z zagranicą. W serwisie prezentowane są dane unijne, pochodzące z systemu Zintegrowanej Taryfy Celnej Wspólnot Europejskich (TARIC) oraz dane krajowe (podatki VAT, akcyza i inne krajowe środki pozataryfowe).
Poniżej znajdziesz najpopularniejsze towary z kategorii ubranek i butów dziecięcych wraz z ich stawkami celnymi:
rękawiczki – 8,9%
bawełniana odzież dla niemowląt – 10,5%
pończochy, skarpety i podkolanówki – 10,5%
kalesony i majtki z włókien sztucznych lub bawełny – 12%
koszule chłopięce (dziane lub tkane) – 12%
koszule nocne i piżamy z włókien sztucznych lub bawełny – 12%
odzież i dodatki z włókien sztucznych lub bawełny – 12%
spodnie, spodnie na szelkach i z karczkiem typu ogrodniczki, bryczesy i szorty z włókien sztucznych lub bawełny – 12%
sukienki z włókien sztucznych lub bawełny – 12%
Po pierwsze, decydując się na import ubrań z Chin dla dzieci, musisz zadbać o to, by były one zgodne z unijną dyrektywą REACH. Ma ona zastosowanie do wszystkich substancji chemicznych. Nie tylko tych stosowanych w procesach przemysłowych, ale także w codziennym życiu, np. w wyrobach, takich jak ubrania czy buty. Tak więc każdy importer, który decyduje się na import odzieży czy butów z Chin dla dzieci, ma obowiązek przekazywania informacji dotyczących niebezpiecznych właściwości substancji, zagrożeń dla zdrowia lub środowiska oraz stosowanych środków redukcji ryzyka.
Kolejnym obowiązkiem importera jest zadbanie o to, by sprowadzana odzież była zgodna z normą bezpieczeństwa PN-EN 14682:2015-02, która wskazuje wymagania dotyczące sznurów i sznurków ściągających stosowanych w odzieży dla dzieci do 14 roku życia.
Ponadto importer musi posiadać komplet niezbędnych przy imporcie z Chin dokumentów, do których zalicza się m.in. packing list, fakturę handlową, rejestrację w BDO i numer EORI.
Zanim zdecydujesz się na import ubranek czy butów dziecięcych z Chin, dobrym pomysłem jest udanie się na targi handlowe, które odbywają się w Państwie Środka. To dobra okazja do zapoznania się z ofertą chińskich producentów, a także do nawiązania relacji biznesowych.
Poniżej znajdziesz listę najpopularniejszych targów, które odbywają się w Chinach:
Wczesna wiosna to zawsze okres wzmożonego ruchu w branży ogrodniczej. Tysiące Polaków kupuje sadzonki, meble ogrodowe, narzędzia i dekoracje, aby ogród był zadbany i gotowy na pełnię wiosny. To świetny moment dla firm, które postawią na import artykułów ogrodniczych z Chin. Jak bowiem wiadomo, w Państwie Środka produkuje się wszystko, a ceny oferowane na towary są dużo, dużo niższe niż u europejskich producentów.
Co kupować z Chin? Jakie są najczęstsze wybory naszych rodaków i czy handel chińskim towarem jest opłacalny? Co opłaca się kupować z Chin?
Podczas importu towarów z Chin należy zadbać o odpowiednią dokumentację, która poświadczy autentyczność całej procedury oraz jej zgodność z prawem. Jednym z takich dokumentów jest konosament, który spełnia kilka różnych funkcji. Czego dotyczy i co ma wspólnego z towarem z Chin? O tym wszystkim przeczytasz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!
Statek ro-ro to jeden ze środków transportu towarów drogą morską. Rorowiec – bo tak nazywany jest ten statek w języku polskim – przystosowany jest przede wszystkim do przewożenia ładunków tocznych i pojazdów.