Import sukni ślubnej z Chin czy warto?

07 grudnia 2020
5/5 - (1 vote)
Import sukni ślubnej z Chin czy warto?

Coraz więcej panien młodych jest zainteresowanych zakupem sukni ślubnych z Chin. Jednak nie każda z nich decyduje się na ten krok. Przede wszystkim wynika to z tego, że nie  można ich przymierzyć. Nie każda kobieta odważy się na kupowanie kota w worku. A co, gdyby ułatwić ten wybór pannom młodym i sprowadzić suknie ślubne z Chin? Import takich sukien to bardzo dobry pomysł na biznes, o czym przekonasz się po lekturze naszego artykułu. Zapraszamy do lektury!

Cło na suknie ślubne z Chin

Jednym z aspektów, na który musisz zwrócić uwagę, decydując się na import sukni ślubnych z Chin, a także jakichkolwiek innych towarów z Państwa Środka, są stawki celne. Mogą być one bardzo różnorodne i nie ma co do nich żadnej reguły. Zatem, by podjąć decyzję o opłacalności importu, musisz najpierw zapoznać się z aktualnymi stawkami celnymi. Najlepiej zrobić to poprzez  Informacyjny System Zintegrowanej Taryfy Celnej, czyli w skrócie ISZTAR. Jest to systemem klasyfikacji celnej prowadzony przez Służbę Celną RP, który integruje dane na temat towarów i taryf celnych obowiązujących w Polsce.

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów z przeglądarki taryfowej ISZTAR, które mogą przydać się przy imporcie sukien ślubnych z Chin:

  • suknie, sukienki z wełny, bawełny, włókien syntetycznych lub włókien sztucznych (kody nomenklatury: 6104410000, 6104420000, 6104430000, 6104440000) – 12%,
  • rękawiczki, mitenki i rękawice z jednym palcem, dziane – z bawełny (kod nomenklatury:  6116920000) – 8,9%,
  • żakiety, z wełny, bawełny lub włókien syntetycznych (kody nomenklatury: 6104310000, 6104320000, 6104330000) – 12%,
  • welony z jedwabiu lub tiulu sztywnego (kod nomenklatury: 6214100090) – 8%,
  • welony z tiulu miękkiego (kod nomenklatury: 6117100000) – 12%.

Dlaczego warto sprowadzać suknie ślubne z Chin?

Jak wiadomo, przygotowania do ślubu to bardzo intensywny i gorący czas dla par młodych. Często rozpoczynają się nawet dwa lata przed datą zawarcia związku małżeńskiego. Jest bowiem wiele kwestii, o które narzeczeni muszą zadbać, jeśli chcą dopiąć wszystko na ostatni guzik przed godziną zero. Od ozdób i dekoracji, przez salę czy fotografia, na sukni ślubnej i garniturze kończąc.

Dla wielu panien młodych wybór sukni jest jedną z najważniejszych decyzji do podjęcia. Jeśli wybór pada na suknię ślubną z Chin, istnieje doza niepewności, że nie będzie ona wyglądała tak, jak ta ze zdjęcia. Ważny jest bowiem zarówno kolor czy materiał, jak i krój, jakość detali oraz wiele innych szczegółów, które składają się na wymarzoną suknię ślubną. A tego przecież nie da się ocenić poprzez poglądowe zdjęcia na stronie internetowej.

A zatem okazuje się, że import sukni ślubnych z Chin jest świetną decyzją. Pozwoli to zaoszczędzić wiele stresu pannom młodym, które mogą taką sukienkę zamówić na terenie kraju, a także szybko ją odesłać, jeśli zajdzie taka konieczność. Panna młoda nie będzie musiała także obawiać się, że jej suknia nie dotrze na czas. Dostawa na terenie kraju trwa bowiem znacznie krócej niż sprowadzanie pojedynczej sukienki z Chin. Dodatkowo takie suknie ślubne z Chin są one znacznie tańsze niż te dostępne w salonach w Polsce, nawet wliczając w to cło.

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
5/5 - (1 vote)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X