Import smartwatchy z Chin a cło – ile wynosi?

19 lipca 2021
5/5 - (1 vote)
Import smartwatchy z Chin a cło – ile wynosi?

Smartwatche to ostatnio jedne z najpopularniejszych gadżetów elektronicznych. Wiele osób, posiadających smartfony, decyduje się na zakup inteligentnych zegarków, które służą m.in. do odczytywania powiadomień, odbierania połączeń, monitorowania aktywności fizycznej i wielu innych. Czy warto importować smartwatche z Chin? Ile wynosi cło na smartwatche? Odpowiadamy!

Smartwatch z Chin – czy warto?

Każdy, kto interesuje się nowymi technologiami, na pewno zauważył, jak szybko wzrosła popularność i zainteresowanie smartwatchami. Gdy tylko pojawiły się na polskim rynku, sięgali po nie głównie sportowcy i osoby, które chciały monitorować swoją aktywność fizyczną. Na początku był to bowiem gadżet pozycjonowany jako akcesorium dla sportowców. Wiele jednak zmienił 2020 rok, kiedy to sprzedaż smartwatchy wzrosła o niemal 10% i liczba ta z miesiąca na miesiąc systematycznie rośnie. Obecnie jest to gadżet, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie codziennego życia. Na dobre zastępuje zegarki, a do tego ma wiele innych, bardzo przydatnych funkcji, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie.

Zainteresowanie smartwatchami jest ogromne i można śmiało stwierdzić, że w następnych latach będzie stopniowo wzrastało. Import z Chin smartwatchy jest więc bez wątpienia dobrym pomysłem. A jeśli wciąż zastanawiasz się, czy sprowadzanie z Chin smartwatchy jest opłacalnym rozwiązaniem, w podjęciu decyzji może pomóc Ci również informacja o tym, ile wynosi cło na smartwatche z Chin. Przeczytasz o nim poniżej.

Cło na smartwatch z Chin

Przed rozpoczęciem importu smartwatchy (jak i innych towarów) z Chin, bardzo ważne jest, by wcześniej zapoznać się z wysokością cła na te produkty. Wszystkie bieżące stawki celne najlepiej jest sprawdzać w oficjalnych źródłach. W Polsce jest to ISZTAR, czyli System Zintegrowanej Taryfy Celnej. Oprócz stawek celnych, zweryfikujesz tam wartość podatku VAT, jak również kody HS konkretnych produktów. Jeśli chodzi o wysokość cła na smartwatche, informacje na ten temat odszukasz w sekcji XVI (Maszyny i urządzenia mechaniczne; sprzęt elektryczny; ich części; urządzenia do rejestracji i odtwarzania dźwięku, urządzenia telewizyjne do rejestracji i odtwarzania obrazu i dźwięku oraz części i wyposażenie dodatkowe do tych artykułów).

Coś, z czego na pewno ucieszy się każdy, kto chciał sprowadzać smartwatche z Chin, to fakt, że obecnie stawka celna na te produkty wynosi 0%, co oznacza, że importer nie ponosi kosztów związanych z cłem, czego niestety nie można powiedzieć w przypadku importu zegarków z Chin, gdzie minimalne stawki celne wynoszą 2,7%.

Jaki smartwatch z Chin?

Chiny to jeden z największych producentów smartwatchy na świecie. Główne zagłębie produkcyjne znajduje się w prowincji Guangdong, a przede wszystkim w znajdującym się tam mieście Shenzhen. Wiele firm, które specjalizują się w produkcji smartwatchy znajduje się także w Kantonie, jak również w prowincjach Jiangsu i Zhejiang. Najlepsze chińskie smartwatche to bez wątpienia urządzenia marki Huawei, które obecnie są znane na całym świecie. Oprócz niej nie można nie wspomnieć także o takich markach, jak Lenovo, Colmi, Amazfit, Skmei, Umidigi, Scomas oraz Lemfo.

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
5/5 - (1 vote)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X