Import skarpet z Chin

08 lutego 2023
5/5 - (1 vote)
Import skarpet z Chin

Odzież to kategoria produktów, które są jednymi z najczęściej importowanych z Chin. W ostatnich latach szczególną popularnością wśród polskich przedsiębiorców cieszy się import skarpet. Największy popyt jest zdecydowanie na skarpetki świąteczne oraz walentynkowe, a także skarpety nie do pary, skarpetki z motywami zwierzęcymi czy też roślinnymi. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat importu skarpet z Chin? Zapraszamy do lektury!

 

Spis treści:

 1. Skarpety z Chin – które regiony specjalizują się w ich produkcji?
 2. Ile wynosi cło na skarpetki z Chin?
 3. Jak wyleczyć ropień zęba?

 

Skarpety z Chin – które regiony specjalizują się w ich produkcji?

Najwięcej fabryk zajmujących się produkcją skarpet w Chinach zlokalizowanych jest w prowincji Zhejiang. Są to m.in. przedsiębiorstwa w Hangzhou, Jiaxing, Shaoxing oraz Suzhou. Popularne zakłady produkcji skarpet znajdują się także w mieście Szanghaj. Tak więc, jeśli zależy Ci na nawiązaniu współpracy ze sprawdzonym dostawcą skarpetek z Chin, z pewnością warto szukać go na wschodnim wybrzeżu Państwa Środka. Dobrym pomysłem jest także uczestnictwo w targach branżowych, które odbywają się w różnych lokalizacjach, m.in. w Szanghaju oraz Kantonie.

Ile wynosi cło na skarpetki z Chin?

Cło z Chin na skarpety możesz sprawdzić przy pomocy internetowej przeglądarki taryfowej. Do wyboru masz dwa rozwiązania: ISZTAR (dla Polski) lub TARIC (dla wszystkich krajów UE).

Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych pozycji z systemu ISZTAR, wraz z ich stawkami celnymi oraz kodami nomenklatury:

 • Skarpetki dla niemowląt z bawełny – 10,5% (6209 20 00 20)
 • Skarpetki dla niemowląt z pozostałych materiałów włókienniczych – 10,5% (6209 90 90 20)
 • Skarpetki dla niemowląt z wełny lub cienkiej sierści zwierzęcej – 10,5% (6209 90 10 20)
 • Skarpetki dla niemowląt z włókien syntetycznych – 10,5% (6209 30 00 20)
 • Skarpetki z bawełny – 12% (6115 95 00 00)
 • Skarpetki z wełny lub cienkiej sierści zwierzęcej – 12% (6115 94 00 00)
 • Skarpetki z włókien syntetycznych – 12% (6115 96 99 00)

Import skarpet z Chin – jakie certyfikaty powinny posiadać?

W przypadku importu z Chin skarpet nie jest konieczne spełnienie żadnych specjalnych wymogów czy uzyskanie odpowiednich oznaczeń. Niemniej jednak, jeśli zależy Ci na tym, by produkty, które sprowadzasz, wyróżniała wysoka jakość oraz bezpieczeństwo, zadbaj o to, by posiadały następujące certyfikaty:

 • STANDARD 100 by OEKO-TEX – znak bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Produkty, którym przyznano ten znak, są wolne od substancji szkodliwych.
 • GOTS (Global Organic Textile Standard):
  • „ORGANIC” (organiczne) – produkty składające się z co najmniej 95% certyfikowanych włókien ekologicznych,
  • „MADE WITH (X%) ORGANIC” – produkty wyprodukowane z procentowym użyciem surowców organicznych (minimum 70%, przy czym dopuszcza się maksymalne użycie 10% włókien syntetycznych).
 • OCS (Organic Content Standard) – certyfikat przyznawany produktom zawierającym min. 5% bawełny organicznej.
 • RCS (Recycled Claim Standard) – certyfikat przyznawany jest wtedy, kiedy produkt zawiera co najmniej 5% włókien pochodzących z recyclingu. Dodatkowo weryfikuje się, czy na każdym etapie pozyskiwania i przetwarzania surowca przestrzegane są wymogi RCS.
UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
5/5 - (1 vote)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X