Facebook
Chiny to państwo plasujące się na pierwszym miejscu na świecie, jeśli chodzi o produkcję papieru. Mowa tu nie tylko o papierze do drukarki, papierze zeszytowym czy papierze do książek, ale choćby o papierze opakowaniowym. Co warto wiedzieć, rozpoczynając import papieru z Chin? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!
Spis treści:
Najwięcej fabryk specjalizujących się w wytwórstwie papieru zlokalizowanych jest we wschodnich Chinach. Produkcja papieru skupia tu się głównie wokół prowincji Szantug oraz Guangdong i właśnie tam warto szukać dobrych dostawców, decydując się na import artykułów papierniczych z Chin.
Jeśli poszukujesz dobrej jakości papieru opakowaniowego, znajdziesz go przede wszystkim w fabrykach w Chinach znajdujących się w: Weifang, Qingdao oraz Yantai. Z kolei w produkcji papierowych pudełek i torebek specjalizują się producenci z miast: Szanghaj, Shenzhen, Qingdao, Dongguan oraz Kanton. Produkcją papieru specjalistycznego zajmują się natomiast fabryki zlokalizowane w: Szanghaju, Kantonie oraz Qingdao. Po papier do przemysłu lekkiego, a także do codziennego użytku warto skierować się z kolei do fabryk z: Szanghaju, Quanzhou, Xiamen, Hangzhou oraz Changsha.
Planujesz import z Chin papieru czy jakichkolwiek innych towarów? Koniecznie zapoznaj się z ich stawkami celnymi. Wszystkie aktualne stawki znajdziesz w systemach taryfowych: ISZTAR oraz TARIC. Pierwszy z nich jest systemem polskim, drugi zaś obowiązuje dla całej Unii Europejskiej.
Poniżej znajdziesz kilka przykładowych towarów z systemu ISZTAR wraz ich kodami nomenklatury i stawkami celnymi:
W jednym z poprzednich wpisów wyjaśniałem zagadnienia cła z Chin. Dziś pora uzupełnić ten temat o dokumenty celne potrzebne przy imporcie z Chin. Bez ważnej dokumentacji, takiej jak faktura handlowa czy list przewozowy, odprawa celna importowa może się nie powieść, a Wy stracicie dużo pieniędzy oraz nerwów. Co to są dokumenty celne i kiedy należy je...
Transport wewnątrzwspólnotowy nieustannie się rozwija, w czym niemały udział mają również przewoźnicy polscy. Ściśle łączy się on z transportem towarów w krajach należących do Unii Europejskiej.
Coraz więcej panien młodych jest zainteresowanych zakupem sukni ślubnych z Chin. Jednak nie każda z nich decyduje się na ten krok. Przede wszystkim wynika to z tego, że nie można ich przymierzyć. Nie każda kobieta odważy się na kupowanie kota w worku. A co, gdyby ułatwić ten wybór pannom młodym i sprowadzić suknie ślubne z Chin? Import takich sukien to bardzo dobry pomysł na biznes, o czym przekonasz się po lekturze naszego artykułu. Zapraszamy do lektury!
FAS (ang. Free Alongside Ship) to reguła Incoterms 2020, która oznacza: „Dostarczone wzdłuż burty statku”.