Import oświetlenia LED z Chin – czy to się opłaca?

05 maja 2020
5/5 - (2 votes)
Import oświetlenia LED z Chin – czy to się opłaca?

Import towarów z Chin jest niezwykle popularny. Z Państwa Środka sprowadzamy sprzęty RTV i AGD, odzież, obuwie, dodatki, meble, tekstylia, elementy dekoracyjne, akcesoria biurowe, zabawki, gadżety, artykuły sportowe i wiele więcej. Ostatnio coraz więcej mówi się także o imporcie LED z Chin. Czy to się opłaca? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Import LED z Chin – co warto wiedzieć?

Oświetlenie ledowe z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Wynika to z faktu, że jest ono energooszczędne, a także wyróżnia się dużą trwałość – potrafi działać nawet do 50 tysięcy godzin. Co więcej, posiada szeroki zakres napięć roboczych oraz nie wykazuje zależności barwowej światła od napięcia. Z tego powodu coraz częściej właściciele firm decydują się na import LED z Chin. Wynika to również z faktu, że oświetlenie ledowe ma stosunkowo niskie stawki celne. Jeśli chcesz dowiedzieć się o nich więcej, zachęcamy do dalszej lektury.

transport towaru z chin

Import LED z Chin a stawki celne

Stawki celne na produkty z Chin importowane do Polski można sprawdzić w systemie ISZTAR. Jest to Informacyjny System Zintegrowanej Taryfy Celnej, który prowadzony jest przez Służbę Celną Rzeczypospolitej Polskiej. Gromadzi on i stale aktualizuje taryfy celne dla wszystkich produktów.

Jeśli chodzi o oświetlenie LED z Chin, stawki kształtują się następująco:

  • Diody elektroluminescencyjne – 0%
  • Diody inne niż fotodiody lub diody elektroluminescencyjne – 0%
  • Lampy fluorescencyjne z termokatodą – 2,7%
  • Lampy halogenowe z żarnikiem wolframowym – 2,7%
  • Lampy na pary rtęci i sodu – 2.7%
  • Lampy żarowe – 2,7%
  • Lampy z diod elektroluminescencyjnych – 3,7%
  • Lampy łukowe – 7%

Jak widać, taryfy celne wynoszą od 0% do maksymalnie 7%, czyli naprawdę niewiele. Wynika z tego, że import oświetlenia LED z Chin do Polski jest naprawdę opłacalny. Decydując się na sprowadzenie oświetlenia ledowego z Państwa Środka musisz jednak pamiętać o tym, że w Polsce od 2013 roku obowiązuje dyrektywa unijna znana pod nazwą RoHS 2, która została wprowadzona w celu zmniejszenia ilości szkodliwych substancji przenikających do środowiska z odpadów elektrycznych oraz elektronicznych. Oznacza to, że importowane przez Ciebie oświetlenie musi mieć oznaczenie CE, które obejmuje bezpieczne produkty. Musi zostać także wykazane, że produkty ograniczają użycie substancji oznaczonych w dyrektywie, czyli m.in. ołowiu, rtęci, kadmu, sześciowartościowego chromu, PBB oraz PBDE.

targi oświetlenia LED

Import LED z Chin – poznaj produkty na targach branżowych

Jednym z najlepszych sposobów na to, by zapoznać się z towarami, które chcesz importować z Chin jest udział w targach branżowych organizowanych w Państwie Środka. To także dobra okazja do nawiązania kontaktów biznesowych z dostawcami oświetlenia. Największym zainteresowaniem cieszą się bez wątpienia targi China International Lighting Fair w Guzhen, jednak warte uwagi są także targi Shanghai International Lighting Fair, International Signs & LED Exhibition w Kantonie oraz Guangzhou International Lightning Exhibition, które również odbywają się w Kantonie.

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
5/5 - (2 votes)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X