Import opon z Chin

24 lipca 2020
3.1/5 - (10 votes)
Import opon z Chin

Jak niejednokrotnie podkreślaliśmy, hasło „Made in China” już dawno przestało świadczyć o wątpliwej jakości. Wręcz przeciwnie – produkty wytwarzane w Państwie Środka zazwyczaj wyróżniają się naprawdę solidnym wykonaniem i znakomitą trwałością. Tak jest również w przypadku opon z Chin. Jeśli zastanawiasz się nad ich importem do Polski, zachęcamy Cię do lektury naszego artykułu!

Jakość opon z Chin

Opony z Chin to połączenie dobrej jakości oraz przystępnej ceny. Oczywiście nie powinniśmy porównyimport dużych ilości towaruwać ich z ogumieniem od wiodących producentów, takich jak Michelin czy Continential, ale z pewnością możemy zestawić je z oponami budżetowymi. Dotyczy to zarówno opon osobowych, motocyklowych, ciężarowych, dostawczych, przemysłowych, rolniczych, do wózków widłowych, jak również do quadów.

Choć te najbardziej prestiżowe modele wyróżniają się najlepszymi osiągami czy trwałością, to nie ma co od razu skreślać ogumienia z rynku chińskiego. Podczas licznych testów opony z Chin w niektórych parametrach dorównywały, a w części nawet przewyższały poziom tych budżetowych. Z roku na rok ich standard się podwyższa przez co stają się konkurencją na rynku. Stereotypy o niskiej jakości chińskich opon nie mają więc dzisiaj nic wspólnego z rzeczywistością.

Poznaj największe zalety opon z Chin

Wśród najczęściej wymienianych zalet opon z Chin wskazuje się konkurencyjne ceny, które są jednymi z najniższych na rynku. Oprócz tego chińskich producentów chwali się za coraz lepszą wytrzymałość ogumienia oraz sprawdzone konstrukcje. Są one też znacznie bardziej dostępne niż jeszcze kilka lat temu, dlatego nie ma problemu z dużymi zamówieniami na import. Chińskie opony są również w większości oznaczone odpowiednimi certyfikatami bezpieczeństwa i przechodzą niezbędne testy przed dopuszczeniem do sprzedaży. Producenci opon z Chin zapewniają także gwarancję na swoje produkty, co jest niezwykle cenną informacją, zwłaszcza w momencie, gdy planujesz import dużych ilości towaru.

Na co zwrócić uwagę przed importem opon z Chin?

Jeśli planujesz import opon z Chin do Polski, musisz zwrócić uwagę na jedną, niezwykle istotną kwestię. By mogły one zostać dopuszczone do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej, muszą przejść niezbędne testy w celu otrzymania homologacji. Opony z homologacją posiadają oznaczenie w postaci symbolu E4, który umieszczany jest na ściance bocznej. Jeśli na ogumieniu będzie brakowało takiego znaczka, oznacza to, że produkt ten pochodzi od niepewnego producenta. Takie opony z pewnością będą dużo tańsze, lecz powinieneś się ich wystrzegać, gdyż użytkowanie takiego ogumienia nie jest bezpieczne. Oznaczenie E4 gwarantuje natomiast, że opony nie rozwarstwią się, nie zdeformują się ani nie wybuchną podczas jazdy.

Import opon z Chin – podsumowanie

Ostrożność przy zakupie hurtem z Chin opon jest oczywiście wskazana, jednak nie powinieneś sugerować się stereotypem o niskiej jakości tych produktów. Szukaj pewnych źródeł, zasięgaj opinii wśród specjalistów i śledź informacje na forach internetowych. Dużym wsparciem mogą okazać się także pośrednicy w imporcie z Chin, którzy dobrze wiedzą, gdzie najlepiej zamawiać poszczególne produkty, by nie trafić na podróbki czy produkty wątpliwej jakości.

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
3.1/5 - (10 votes)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X