Import okularów przeciwsłonecznych z Chin – zalety i wady

15 stycznia 2021
2.4/5 - (5 votes)
Import okularów przeciwsłonecznych z Chin – zalety i wady

Okulary przeciwsłoneczne są niezbędne zarówno podczas letnich jak i słonecznych zimowych dni. Są noszone zarówno przez kobiety, mężczyzn, jak i dzieci. Większość par okularów obecnych na polskim rynku, pochodzi z Kraju Środka. W dalszej części artykułu przeczytasz o podstawowych informacjach na temat importu okularów przeciwsłonecznych z Chin.

Import okularów przeciwsłonecznych – targi branżowe

Zanim zamówisz swój pierwszy kontener z okularami przeciwsłonecznymi, czeka Cię jeszcze długa droga. Na początek szukając fabryki, w której mógłbyś zamówić okulary przeciwsłoneczne, warto udać się na targi branżowe. Wenzhou International Optics Fair, Asian Gifts&Travel Goods Show, czy China (Shanghai) International Optics Fair co roku przyciągają tysiące wystawców i odwiedzających. Warto odwiedzić targi branżowe, ponieważ będziesz miał tam możliwość zobaczenia towaru na żywo i porozmawiania z producentem.

Import okularów przeciwsłonecznych z Chin – ISZTAR

Cło jest jednym z podstawowych podatków, jaki muszą ponieść osoby, chcące rozpocząć import okularów przeciwsłonecznych z Chin. Wysokość cła należy sprawdzić w systemie ISZTAR. Poniżej podajemy kody poszczególnych rodzajów okularów:

  • Okulary przeciwsłoneczne z soczewkami z tworzyw sztucznych (9004 10 91 00) – 2.9%
  • Okulary przeciwsłoneczne z soczewkami obrobionymi optycznie (9004 10 10 00) – 2.9%
  • Pozostałe okulary przeciwsłoneczne (9004 10 99 00) – 2.9%

Importowanie okularów przeciwsłonecznych z Chin – ważne certyfikaty

Rozpoczynając import okularów przeciwsłonecznych z Chin, musisz wiedzieć, że to na Tobie leży obowiązek upewnienia się, że jakość towaru spełnia wszystkie wymagania norm europejskich. Konkretnie chodzi o dwie normy:

  • EN ISO 12311:2013 – Środki ochrony indywidualnej. Metody badań okularów przeciwsłonecznych i odpowiadających im ochron oczu.
  • EN ISO 12312-1:2013+A1:2015 – Ochrona oczu i twarzy. Okulary przeciwsłoneczne i odpowiadające im ochrony oczu. Część 1 – Okulary przeciwsłoneczne do zastosowań ogólnych.

Firma importująca z Chin okulary przeciwsłoneczne, bezwzględnie musi także zadbać o oznaczenie CE. Na okularach muszą również znaleźć się oznaczenia dotyczące kategorii filtra od 0 do 4. Im wyższa wartość liczby, tym okulary mają mniejszą przepuszczalność promieni słonecznych.

Import okularów przeciwsłonecznych z Chin

Jeżeli wybrałeś już okulary jakie chcesz sprowadzić, musisz zadbać o swój numer EORI. Absolutnie każdy importer musi mieć swój numer. Jeżeli importer bez numeru EORI zgłosi swój towar do odprawy celnej, nie ma możliwości aby ją przeszedł. Kiedy masz już swój numer, należy zadbać również o wiele innych dokumentów. Jeden z nich to konosament, dokument nazywany inaczej Bill of Landing lub B/L. Jest potrzebny podczas transportu morskiego, ponieważ zaświadcza, że towar został wydany przewoźnikowi i załadowany na statek.

Każdy importer musi spełnić wiele wymagań, aby mógł z sukcesem wpuścić na polski rynek swój towar. Dlatego warto skorzystać z usług firmy pośredniczącej Fullbax, która pomoże Ci na każdym etapie importu.

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
2.4/5 - (5 votes)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X