Import krzeseł biurowych z Chin

18 lutego 2021
Oceń
Import krzeseł biurowych z Chin

Importowanie towarów z Chin może wydawać się dość trudnym przedsięwzięciem, ale tylko wtedy, gdy nie przygotujesz się do tego w należyty sposób. W innym wypadku importowanie produktów z Chin może okazać się nie tylko łatwe, ale opłacalne i odczuwalnie wpłynąć na rozwój Twojego biznesu (jeśli takowy prowadzisz). A co z meblami? Czy krzesła z Chin to sposób na tanie krzesła biurowe? Odpowiedź w poniższym artykule!

Importowanie mebli z Chin

Chińskie krzesło to produkt pożądany na rynku europejskim. Nie tylko ze względu na swoją cenę, która jest niższa niż w przypadku mebli kupowanych w Europie czy USA. Także ze względu na jakość, ponieważ era, w której Chiny produkowały niskiej jakości produkty, odeszła już do historii. Warto więc rozważyć import chińskich krzeseł do Polski, ale trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Po pierwsze: dokumenty. Formalności z wiązane z legalnym sprowadzaniem określonych towarów trzeba dopiąć na ostatni guzik. Nie można również zapomnieć o cle. Cło i procedury celne przerażają niektórych, ale niepotrzebnie. Procedury są dość proste, a każdy w obecnych czasach może skorzystać z systemu ISZTAR? Co to? Informacyjny System Zintegrowanej Taryfy Celnej, za pomocą którego sprawdzisz informacje o towarach, a także o taryfach celnych, które należy opłacić za określone towary na terenie Polski.

Należy jeszcze wspomnieć o kontenerach, którymi będą przewożone zamówione przez Ciebie towary. Jeśli są to rzeczy drobne, możesz zamówić przewóz towaru w kontenerze uniwersalnym. Podobne do nich, ale o większej wysokości, są tak zwane kontenery High Cube. Innym rozwiązaniem są kontenery Open Top, czyli ładowane od góry i zakrywane specjalną plandeką. Stosuje się je w przypadku towarów, których nie da się umieścić inaczej. Kontenery Reefer znajdują zastosowanie w transporcie towarów, które muszą być przewożone w określonej temperaturze, a kontenerami typu Flat Rack przewozi się towary ciężkie.

Konosament i numer EORI

Konosament, zwany również Bill of Lading lub B/L, jest bardzo ważnym dokumentem stosowanym w transporcie morskim. Konosament potwierdza, że przewoźnik odebrał zamówiony przez Ciebie towar i załadował go na statek. Przewoźnik, który ma konosament, ma potwierdzenie, że towar znajduje się w jego posiadaniu i ma zostać wydany odbiorcy (czyli Tobie) na zasadach zapisanych w konosamencie.

Czym jest numer EORI? To numer, który nadaje Wspólnotowy System Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych. Jest numerem identyfikacyjnym, które nadaje się podmiotom wprowadzającym na rynek Unii Europejskiej towary importowane między innymi z Chin. Jeśli chcesz importować towary z Chin, musisz złożyć wniosek EORI. Gdy go uzyskasz, będziesz mógł oclić towar online. Pamiętaj: nie musisz składać wniosku EORI w przypadku towarów dopuszczonych do swobodnego obrotu na terenie UE. Wniosku nie muszą także składać osoby fizyczne importujące towary z Chin.

Import z Chin zlecony firmie zewnętrznej

Wszystkie powyższe wskazówki mogą się okazać dla wielu niewystarczające. Czy można więc zlecić import tanich krzeseł biurowych komuś innemu? Oczywiście. Jeśli nie chcesz wszystkiego robić sam, wystarczy, że zapoznasz się z naszą ofertą. Jeśli więc rozmyślasz o kupnie krzeseł z Chin, jeśli chcesz importować krzesła biurowe – skorzystaj z oferty Fullbax, a meble szybko znajdują się pod Twoimi drzwiami!

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
Oceń
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X