Import kamienia z Chin

08 marca 2023
5/5 - (1 vote)
Import kamienia z Chin

Kamień naturalny to trwały, odporny na warunki atmosferyczne i estetyczny materiał, który od wieków znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na kamień naturalny, import z Chin zyskał na popularności. W tym artykule omówimy temat importu kamienia z Chin. Odpowiemy jak wybrać odpowiedniego dostawcę i przedstawimy kilka przykładowych stawek celnych. Zapraszamy do lektury!

 

Spis treści:

 1. Produkcja kamienia w Chinach – gdzie warto szukać sprawdzonych producentów?
 2. Jak wybrać odpowiedniego dostawcę kamienia z Chin?
 3. Import kamienia z Chin a stawki celne

 

Produkcja kamienia w Chinach – gdzie warto szukać sprawdzonych producentów?

Ośrodkiem, w którym funkcjonuje najwięcej fabryk specjalizujących się w produkcji kamienia w Chinach, jest miasto Xiamen w południowo-wschodniej prowincji Fujian. To właśnie tam rokrocznie odbywają się największe międzynarodowe targi kamieniarskie, czyli Xiamen Stone Fair.

W Chinach funkcjonuje także wiele fabryk oferujących szeroką gamę kamieni, z których wytwarza się gotowe pomniki granitowe z Chin. Są one zlokalizowane m.in. w Quanzhou w prowincji Fujian, Qingdao w prowincji Shandong oraz Foshan w prowincji Guangdong.

Jak wybrać odpowiedniego dostawcę kamienia z Chin?

Zanim zdecydujesz się na współpracę z konkretnym dostawcę, zwróć uwagę na kilka aspektów, które pomogą Ci wybrać odpowiedniego dostawcę kamienia z Chin. Oto one:

 1. Pamiętaj, ze kamień kamieniowi nierówny i produkty, które są na pozór podobne, mogą odbiegać od siebie po kątem jakości. Dobry dostawca powinien zapewnić kamień naturalny najwyższego gatunku, który będzie odporny na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania oraz warunki atmosferyczne. Stąd też dobrym rozwiązaniem jest zamówienie próbek u producenta przed podpisaniem umowy.
 2. Istotnym czynnikiem jest również cena, którą oferuje dostawca. Musisz jednak pamiętać, że cena nie powinna być jedynym kryterium wyboru, ponieważ tańszy kamień może nie spełnić Twoich oczekiwań pod względem jakości. Dlatego koniecznie porównaj oferty różnych dostawców oraz dokładnie przeanalizuj koszty transportu.
 3. Kolejnym ważnym aspektem jest terminowość dostawy oraz jej bezpieczeństwo. Dostawca powinien zapewnić dostawę w terminie oraz zabezpieczyć kamień w sposób umożliwiający bezpieczny transport.
 4. Ważnym elementem jest także komunikacja z producentem, która pozwoli na szybką reakcję w przypadku jakichkolwiek problemów czy wątpliwości.

Import kamienia z Chin a stawki celne

Planujesz import kamienia z Chin? Zobacz, jak kształtują się stawki celne na tego typu towary:

 • Granit — polerowany, zdobiony lub inaczej obrobiony, ale nierzeźbiony, o masie netto 10 kg lub większej – 0% (kod nomenklatury: 6802 93 10 00)
 • Granit surowy lub wstępnie obrobiony – 0% (kod nomenklatury: 2516 11 00 00)
 • Inne kamienie wapienne wykonane ręcznie lub rzeźbione (6802 92 00 10) – 1,7%
 • Marmur, trawertyn i alabaster – 1,7% (kod nomenklatury: 6802 21 00 00)
 • Obrobione kamienie pomnikowe lub budowlane z granitu – 1,7% (kod nomenklatury: 6802 23 00 00)
 • Obrobione kamienie pomnikowe lub budowlane z marmuru, trawertynu i alabastru – 1,7% (kod nomenklatury: 6802 21 00 00)
 • Obrobione kamienie pomnikowe lub budowlane z pozostałych kamieni – 1,7% (kod nomenklatury: 6802 29 00 00)
UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
5/5 - (1 vote)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X