Import kamerek i akcesoriów do GoPro

21 lutego 2022
5/5 - (1 vote)
Import kamerek i akcesoriów do GoPro

Import kamerek i akcesoriów do GoPro z Chin do Polski cieszy się ogromną popularnością od dobrych kilku lat. Z czego to wynika? Przede wszystkim ma to związek z bardzo konkurencyjnymi cenami oraz świetną jakością, której trudno cokolwiek zarzucić. Co warto wiedzieć, decydując się na import kamerek i akcesoriów do GoPro z Chin? Odpowiadamy!

Spis treści (kliknij aby szybko przejść):

  1. Import GoPro z Chin
  2. Akcesoria do kamerek GoPro z Chin
  3. Cło na kamery sportowe i akcesoria GoPro z Chin

 

Import GoPro z Chin

GoPro to jedne z najczęściej sprzedawanych kamer na świecie. W Polsce od kilku, jeśli nie kilkunastu lat cieszą się naprawdę ogromną popularnością zarówno wśród amatorów nagrywania filmów, jak i osób profesjonalnie zajmujących się filmowaniem. Nic dziwnego, jest to naprawdę uniwersalny sprzęt, występujący w rozmaitych wersjach, który można dopasować do indywidualnych potrzeb. Ponadto kamerki GoPro są niewielkie oraz bardzo lekkie, co zdecydowanie ułatwia ich użytkowanie. Co więcej, można dopasować do nich mnóstwo rozmaitych akcesoriów, umożliwiających nagrywanie pod wodą, podczas jazdy na rowerze, motocyklem lub samochodem, a także w trakcie skoków z wysokości czy imprez masowych itd.

Popularność kamerek GoPro napędziła także sprzedaż innych kamer sportowych oraz wszelkiego rodzaju akcesoriów do GoPro. Import z Chin tego typu gadżetów jest więc świetną decyzją, ponieważ zainteresowanie nimi nieustannie rośnie.

Akcesoria do kamerek GoPro z Chin

Kamery GoPro w zdecydowanej większości przypadków używane są wraz z akcesoriami. Dzięki nim taki sprzęt staje się w pełni użyteczny i wówczas można używać go w niemal każdych warunkach. Najpopularniejszą kategorią są bez wątpienia akcesoria montażowe, pozwalające na mocowanie kamery na klatce piersiowej, ręce czy głowie, a także przymocowanie kamery do rozmaitych powierzchni – płaskich oraz wyoblonych, a więc do kasku, auta czy kierownicy itp. Oprócz tego bardzo chętnie kupowanymi akcesoriami są obudowy i etui wodoodporne oraz gimbale i stabilizatory.

Import akcesoriów do kamerek GoPro z Chin cieszy się olbrzymią popularnością ze względu na to, że to właśnie w Państwie Środka produkuje się najwięcej wariantów tych gadżetów, umożliwiających rozmaite wykorzystanie kamer GoPro. Ponadto są bardzo tanie, a przy tym niezwykle solidne. Stanowią popularną alternatywę dla innych, droższych dodatków do kamerek sportowych.

Cło na kamery sportowe i akcesoria GoPro z Chin

Każdy importer z Chin wie, jak ważny w procesie importu jakichkolwiek produktów z Państwa Środka, jest etap weryfikowania stawek celnych. Cło z Chin może bowiem w wielu przypadkach przesądzić o tym, czy warto decydować się na sprowadzanie danego towaru. Niekiedy stawki celne są na tyle wysokie, że importerzy rezygnują z importu. Jak jest w przypadku kamer sportowych oraz akcesoriów GoPro? Otóż tutaj stawka celna jest naprawdę niska, ponieważ wynosi zaledwie 3,3%.

Gdzie najlepiej szukać informacji na temat aktualnych stawek celnych, decydując się na import elektroniki z Chin? Oczywiście w systemie ISZTAR. Jest to System Zintegrowanej Taryfy Celnej, który integruje dane na temat towarów i taryf celnych obowiązujących w Polsce. Informacje na temat cyfrowych kamer sportowych oraz wyposażenia do nich znajdziesz w Sekcji XVI (Maszyny i urządzenia mechaniczne; sprzęt elektryczny; ich części; urządzenia do rejestracji i odtwarzania dźwięku, urządzenia telewizyjne do rejestracji i odtwarzania obrazu i dźwięku oraz części i wyposażenie dodatkowe do tych artykułów).

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
5/5 - (1 vote)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X