Import akcesoriów do telefonów komórkowych z Chin

28 września 2020
5/5 - (1 vote)
Import akcesoriów do telefonów komórkowych z Chin

Wśród różnorodnej gamy produktów sprowadzanych z Chin znajdują się też akcesoria do telefonów komórkowych. Import takich gadżetów kosztuje relatywnie niewiele, a jest na nie duży popyt. W Polsce można je później sprzedać ze znacznym zyskiem. Dowiedz się, jak zacząć sprowadzać akcesoria do telefonów komórkowych z Chin.

Powerbanki, etui do telefonów, ładowarki do telefonów, folia ochronna na ekran czy opaski na rękę – to główne akcesoria do telefonów, na które obecnie jest duży popyt. Warto dodać, że to dobry pomysł na rozpoczęcie swojej przygody z importem z Chin. Sprowadzanie akcesoriów telefonicznych nie wymaga bowiem od nas dużego kapitału na samym początku. Obarczone jest też mniejszym ryzykiem finansowym, również sam transport z Chin wychodzi taniej z racji małych rozmiarów produktów.

Ponieważ jednak należą do innych kategorii, również ich stawki celne mogą się od siebie różnić. Dlatego dzisiaj wyjaśniam, jakie cło obowiązuje import akcesoriów do telefonów komórkowych z Chin. Dodam też kilka słów na temat wymaganych oznaczeń.

Artykuły do telefonów a stawki celne

Artykuły do telefonów a stawki celne

Stawki celne na akcesoria do smartfonów można sprawdzić najszybciej w bazie ISZTAR. Trzeba jednak odnaleźć potrzebne kategorie i podkategorie. Np. powerbanki i ładowarki do telefonów są urządzeniami elektronicznymi, więc znajdują się w sekcji XVI, rozdziale 85. Z kolei etui czy folia ochronna już artykuły z tworzyw sztucznych, więc trzeba szukać ich w sekcji VII, rozdziale 39 („Tworzywa sztuczne i artykuły z nich”). Dlatego też obowiązuje na nie inne cło. Jego wysokość zależy w dużej mierze od tego, z czego produkt jest wykonany, czy zawiera jakieś metalowe elementy itd. Aktualne stawki na import gadżetów z Chin, w tym akcesoria do telefonów, wyglądają następująco:

Ładowarka do telefonu – 2%

Opaska na ramię – 2.7%

Folia ochronna do telefonu komórkowego – 6.5%

Powerbank – 2.7%

Karta pamięci – 0%

Etui na telefon plastikowe – 6.5%

Etui na telefon materiałowe – 0%

Etui na telefon z tworzywa z dodatkowymi elementami – 9,7%

Samochodowa ładowarka do telefonu – 3.3%

Import akcesoriów do telefonów komórkowych z Chin – na to uważaj

Sprowadzając akcesoria do smartfonów z Chin trzeba uważać, by towar nie miał na sobie żadnych zastrzeżonych znaków handlowych typu Apple czy Samsung. Jeśli bowiem będziesz importował podróbki, twój towar może zostać zatrzymany przez urząd celny. Pamiętaj też, że w najgorszym wypadku, za handel podróbkami grozi importerowi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Dodatkowo urządzenia elektroniczne, takie jak powerbaki, ładowarki do telefonów czy kable USB muszą mieć oznaczenie certyfikatu CE i dokument będący deklaracją zgodności z unijnymi normami jakości i bezpieczeństwa. Za wystawienie tego dokumentu odpowiada producent, wiec jako importer z Chin to z nim musisz ustalić w jakiej formie i kiedy dokument wystawi.

Gdzie szukać dostawców?

W Chinach funkcjonują tysiące firm zajmujących się produkcją akcesoriów do telefonów. Pamiętaj tylko, że raczej będziesz musiał oddzielnie znaleźć producenta plastikowych etui do telefonów, a oddzielnie dostawcę ładowarek, kabli USB czy powerbanków. Na pewno warto poszukać dostawców na internetowych giełdach producentów, a później sprawdzić ich wiarygodność w chińskich bazach dla podmiotów gospodarczych. Jeśli czujesz, że nie jesteś w stanie samodzielnie tego wykonać, zapraszamy do współpracy z Fullbax. Jako Twój pośrednik zajmiemy się importem akcesoriów do telefonów z Chin od A do Z.

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
5/5 - (1 vote)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X