Import akcesoriów do grillowania z Chin (BBQ)

19 października 2020
5/5 - (1 vote)
Import akcesoriów do grillowania z Chin (BBQ)

Akcesoria do grillowania stanowią duży odsetek produktów importowanych z Chin. Wynika to z faktu, że wiele firm w Państwie Środka specjalizuje się w produkcji tego typu produktów. Dodatkowo akcesoria oraz przybory do grilla można tam dostać w naprawdę przystępnych cenach połączonych ze świetną jakością. Zatem jeśli jesteś zainteresowany tym tematem, zapraszamy do lektury. Podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy imporcie przyborów do grilla z Chin.

Akcesoria do grillowania z Chin a stawki celne

Rękawice do grilla, szczotki do czyszczenia, dmuchawy do grilla czy rękawice do grilla to tylko kilka z szeregu przyborów do grillowania, które każdego dnia sprowadza się z Chin. Można więc śmiało stwierdzić, że jest to naprawdę dobry biznes. Musisz jednak pamiętać, że przy imporcie towarów z Państwa Środka do Polski obowiązuje Cię odprawa celna. Każdy ze sprowadzanych produktów ma swoją stawkę celną, którą jesteś zobowiązany opłacić, by mógł on ostatecznie znaleźć się w Twoich rękach.

Pamiętaj, że stawki celne często się zmieniają, dlatego zawsze należy je skontrolować przed zamówieniem towarów. Możesz to zrobić w systemie ISZTAR. Jest to Informacyjny System Zintegrowanej Taryfy Celnej, który integruje dane na temat towarów oraz taryf celnych obowiązujących w Polsce. Jak sam zauważysz podczas przeglądania stawek celnych, niektóre towary będą miały cło na poziomie 0%. Warto więc przyjrzeć się konkretnym produktom, by dowiedzieć się, czy warto importować je z Chin. Na przykład cło na grille i ruszty, wg systemu ISZTAR wynosi 2,7%, co jest naprawdę niewysoką stawką w porównaniu z innymi produktami.

Akcesoria do grillowania z Chin a certyfikaty bezpieczeństwa

Oznakowanie CE umieszczone na wyrobie to deklaracja producenta, że oznakowany towar spełnia wymagania dyrektyw tzw. „Nowego Podejścia” UE. Dotyczą one kwestii bezpieczeństwa użytkowania, ochrony zdrowia oraz środowiska, a także wskazują zagrożenia, które producent ma obowiązek wykryć i usunąć. Jeśli więc produkt spełnia te normy, może być oznaczony znakiem CE. Czy warto kupować przybory do grilla z takim oznaczeniem? Oczywiście! Gwarantują one bezpieczeństwo użytkowania, a przede wszystkim takie oznakowanie oznacza, że towary mogą być sprzedawane na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Kontrola towarów sprowadzanych z Chin

Kontrola towarów przeprowadzana przez specjalizujące się w tym firmy cieszy się coraz większym zainteresowanym osób importujących różnego rodzaju wyroby z Chin. Zatem bez względu na to, czy sprowadzasz dmuchawy do grilla, szczotki do czyszczenia, rękawice do grilla, fartuchy do grilla czy inne przybory, dla swojego spokoju i bezpieczeństwa importu możesz zdecydować się na wsparcie firmy, która przeprowadzi kontrolę towarów. Występują cztery typy inspekcji, a mianowicie: inspekcja przed produkcją, w czasie produkcji, po produkcji oraz podczas załadunku. Możesz wybrać jedną z nich lub zdecydować się na wszystkie. Oczywiście dużo zależy od tego, jakie towary importujesz. Taka inspekcja pozwoli na wczesnym etapie usunąć wady towarów, a także jest skuteczną ochroną przed nieuczciwością.

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
5/5 - (1 vote)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X