Hurtownia produktów z Chin – współpracuj i zarabiaj

22 marca 2021
4.7/5 - (4 votes)
Hurtownia produktów z Chin – współpracuj i zarabiaj

Wraz ze wzrostem znaczenia Chin na arenie światowej, coraz więcej osób planuje nawiązać współpracę biznesową z azjatyckim partnerem. Szczególnie atrakcyjna wydaje się oferta sprowadzania z Chin produktów i sprzedawania ich drożej w Polsce. Jak podjąć współpracę z chińską hurtownią? Co należy wiedzieć?

Współpraca z hurtownią produktów z Chin – czy się opłaca?

Hurtownia produktów z Chin ma odmienne uregulowania prawne od polskich firm, jednakże sprowadzanie tańszych produktów do Polski może generować duży zysk. Opłacalność całego przedsięwzięcia zależy od branży i rodzaju towarów, które będą dystrybuowane na rynek polski. Jako, że koszt kontenera z Chin jest stosunkowo wysoki, przy nawiązywaniu relacji biznesowych z chińskim partnerem, warto uwzględnić dogodne warunki, które zabezpieczą polską firmę przed nałożeniem dodatkowych opłat celnych. 

Polecamy zakładkę co Polska importuje z Chin, gdzie znajduje się gotowy wykaz produktów, które warto sprowadzać zza wschodniej granicy. 

Jak znaleźć hurtownie produktów z Chin

Aby współpracować z hurtownią i samodzielnie sprowadzać chińskie produkty do Polski, należy posługiwać się językiem mandaryńskim w stopniu średnio zaawansowanym oraz być na bieżąco z regulacjami prawnymi dotyczącymi importu. Spełnienie tych dwóch warunków jest problematyczne, dlatego lepiej podjąć współpracę z pośrednikiem. Dzięki takiej współpracy, transport Chiny Polska i jego logistyczne aspekty zostaną uzgodnione z obsługą hurtowni. 

Można również regularnie odwiedzać targi w Chinach, aby pozyskać dla siebie jak najlepszą ofertę. Dużo prościej jednak zlecić to zadanie pośrednikowi, który zatrudnia ekspertów od rynku chińskiego. 

Hurtownia produktów z Chin – jak sprawdzić jej wiarygodność?

Najważniejszym krokiem jest weryfikacja firmy pod względem prawnym. Warto sprawdzić pozostałych partnerów biznesowych danej firmy i nawiązać z nimi kontakt w celu pozyskania informacji. Oprócz prowadzenia rozmów biznesowych, należy sprawdzić czy dana firma jest legalnie zarejestrowana w chińskim urzędzie. Tylko firma figurująca w dokumentacji urzędowej będzie godna zaufania. Ostatnim etapem jest sprawdzenie rzetelności dostawców poprzez wizytację fabryk, bądź hurtowni. Jest to bardzo kosztowny zabieg, na który mogą pozwolić sobie tylko większe korporacje, skupujące towar w bardzo dużych ilościach po cenie hurtowej. 

Jeżeli dopiero rozważają Państwo podjęcie współpracy z hurtownią chińską, rekomendujemy zapoznanie się z zakładką import z chin pośrednik, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje odnośnie możliwości nawiązania relacji biznesowych z pośrednikiem.

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
4.7/5 - (4 votes)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X