Drzwi chińskie – import drzwi z Chin

25 września 2022
4/5 - (3 votes)
Drzwi chińskie – import drzwi z Chin

Jednym z największych producentów i eksporterów drzwi na świecie są Chiny. Miasto Yongkang to natomiast najważniejszy region produkcji drzwi w Państwie Środka. Dowiedz się więcej na temat produkcji drzwi w Chinach i sprawdź, gdzie odbywają się największe targi skupione wokół branży drzwiowej. Zapraszamy do lektury!

 

Spis treści:

  1. Chińskie drzwi – gdzie są produkowane?
  2. Import drzwi z Chin a targi handlowe
  3. Drzwi chińskie a stawki celne

 

Chińskie drzwi – gdzie są produkowane?

Poszczególne regiony Chin specjalizują się w produkcji konkretnych wyrobów. W przypadku drzwi zagłębiem produkcyjnym jest bez wątpienia Yongkang, czyli miasto we wschodnich Chinach, w prowincji Zhejiang, w prefekturze miejskiej Jiaxing. Nazwa tego miasta oznacza „wieczny dobrobyt”. Ośrodek miejski na tym obszarze istnieje od 245 r. n.e. To właśnie tu znajduje się najwięcej fabryk zajmujących się wytwórstwem drzwi oraz akcesoriów drzwiowych.

Miasto Yongkang określane jest mianem chińskiej stolicy drzwi. Co roku powstaje tu około 25 milionów drzwi i wyrobów podobnych, a 1/3 z nich przeznaczona jest na eksport. Yongkang to także główny eksporter drzwi przeciwwłamaniowych.

Import drzwi z Chin a targi handlowe

  • China Locks & Security Show (CILS) – na targach spotkać można wystawców oferujących zamki do drzwi, także zamki biometryczne, a oprócz tego również klamki do drzwi, okucia do drzwi i wiele więcej.

Lokalizacja: Hangzhou International Expo Center, Hangzhou, Chiny

Strona internetowa: http://www.cils.com.cn/

  • China (Yongkang) International Door Expo – na targach królują drzwi antywłamaniowe, a także stalowe drzwi wejściowe i wewnętrzne, drzwi drewniane, drzwi przeciwpożarowe, drzwi automatyczne, drzwi przesuwne, a także akcesoria do drzwi.

Lokalizacja: Yongkang International Convention & Exhibition Center, Yongkang, Chiny

Strona internetowa: http://chidf.com/

Drzwi chińskie a stawki celne

Decydując się na import z Chin drzwi czy jakichkolwiek innych towarów, na początku koniecznie sprawdź cło z Chin obowiązujące na te produkty. Może się bowiem okazać, że jest ono na tyle wysokie, że import towarów z Chin będzie po prostu nieopłacalny. Aktualne informacje na temat stawek celnych znajdziesz w systemie ISZTAR, który dostarcza szczegółowych danych dotyczących obrotu towarowego z zagranicą. W serwisie są prezentowane dane unijne oraz dane krajowe.

Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych pozycji z systemu ISZTAR wraz z kodami nomenklatury oraz stawkami celnymi:

  • drzwi, okna i ich ramy oraz progi drzwiowe (3925 20 00 00) – 6,5%
  • drzwi z drewna tropikalnego (4418 21 10 00) – 3%
  • zamki do drzwi budynków (8301 40 19 00) – 2,7%
  • dzwonki, brzęczyki, gongi rurowe do drzwi i podobne (8531 80 40 90) – 2,2%
UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
4/5 - (3 votes)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X