Czy doradztwo w imporcie z Chin jest ważne?

29 marca 2021
1.8/5 - (5 votes)
Czy doradztwo w imporcie z Chin jest ważne?

Obca kultura, język, rynek, a także skomplikowane obowiązki prawne przerastają niektórych przedsiębiorców, którzy z tego powodu rezygnują z obrotu produktami chińskimi. Jednakże samo zainteresowanie importem towarów z Chin wzrasta, a to sprawia, że na rynku coraz częściej pojawiają się firmy zajmujące się doradztwem z zakresu importu z Chin. Dzięki nim osoby, które dotychczas nie podejmowały się prób sprowadzania produktów ze wschodu, mają szansę na bezpieczny import nowych wyrobów.

Doradztwo w imporcie z Chin – dlaczego warto skorzystać z pomocy?

Przewóz towarów z Chin do Polski jest obwarowany wieloma przepisami prawa, które nie dla każdego są łatwe i zrozumiałe. W grę wchodzą również kwestie związane z cłem, którego właściwe opłacenie jest konieczne, aby towar mógł legalnie zostać przyjęty w naszym kraju. Ze wszystkimi formalnościami związanymi z opłatami celnymi może pomóc ISZTAR – system będący przeglądarką taryfową wraz z przypisaną nomenklaturą towarową. Mimo, że system jest intuicyjny, to dla nowych użytkowników jego obsługa może być problemem. Wyspecjalizowana firma, której doradztwo w imporcie z Chin jest działalnością podstawową, doskonale zna ISZTAR i jest w stanie wyręczyć każdego, kto dopiero przygodę z importem zaczyna. Za korzystaniem z doradztwa przemawia przede wszystkim pewność, że wszystkie formalności zostaną wypełnione we właściwy sposób, a importowane towary będą wysokiej jakości i zgodne z oczekiwaniami.

Co jest ważne podczas importu zagranicznego?

Import zagraniczny wiąże się z szeregiem dokumentacji potwierdzającej legalność dokonanej transakcji. Importer jest zobowiązany zapłacić cło, którego stawkę w prosty sposób można obliczyć w wymienionym wcześniej systemie ISZTAR. Każdy, kto importuje towary, musi posiadać numer EORI– specjalny numer identyfikacyjny nadawany na wymagany od importera wniosek. Nieobowiązkowa, aczkolwiek zalecana, jest również rejestracja w SISC – ułatwia ona komunikację elektroniczną pomiędzy informatycznymi systemami celnymi w ramach specjalnej platformy usług Służby Celnej.

Kompleksowe doradztwo w imporcie z Chin – pomagamy

Jako doświadczona firma zapewniamy kompleksowe doradztwo w imporcie z Chin. Pomagamy dopełnić wszelkich formalności zarówno przed, w trakcie, jak i po imporcie towarów. Podpowiadamy, jak zaksięgować import towarów oraz jak rozliczyć wszelkie podatki i opłaty z tego tytułu. Posiadamy pozytywne opinie zadowolonych klientów. Potraktuj nasze dobre referencje jako wybór odpowiedzialny i świadomy. Z nami import towarów z Chin to łatwizna!

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
1.8/5 - (5 votes)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X