Ile trwa import statkiem, pociągiem i samolotem z Chin?

04 września 2019
4.6/5 - (45 votes)
Ile trwa import statkiem, pociągiem i samolotem z Chin?

Choć podczas wyboru środka transportu przy imporcie towarów z Chin bardzo dużą rolę odgrywa cena, to wybór pomiędzy statkiem, pociągiem i samolotem bardzo często zależy również od tego, ile trwa przewóz towarów. Jeśli zastanawiasz się, jak przebiega cały ten proces, zapraszamy do lektury. W dzisiejszym artykule porównamy trzy najpopularniejsze środki transportu pod względem długości oczekiwania na towar z Chin do Polski. 

Ile płynie statek z Chin do Polski? 

Jeśli chodzi o przesyłanie towarów drogą morską, czas transportu z Chin to od 4 do 7 tygodni. Nie da się jednak określić dokładnej liczby dni, ponieważ zależy to od kilku czynników. Chodzi przede wszystkim o kwestie celne, czyli wszelkie formalności, które należy wypełnić w trakcie przewozu towarów. By przyspieszyć ten proces, warto podjąć współpracę z firmą taką jak Fullbax, która zajmuje się wypełnianiem i przekazywaniem wszystkich niezbędnych dokumentów w Twoim imieniu.

Warto również wziąć pod uwagę fakt, że na to, ile płynie statek z Chin do Polski wpływa podjęcie towaru z magazynu, załadunek statku w Państwie Środka, kontrola załadunku oraz rozładunek w porcie docelowym. Należy doliczyć do tego także czas na dostarczenie towarów do odbiorcy. Jest to więc dobra opcja, jeśli czas nie jest dla Ciebie priorytetem, ale chcesz zaoszczędzić na przesyłce towarów z Chin, ponieważ statek to najmniej kosztowny środek transportu. Co więcej, nie ma tu praktycznie żadnych ograniczeń gabarytowych.  

czas transportu z chin

Czas transportu z Chin pociągiem  

Przesyłanie towarów koleją cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Ma to związek z faktem, że przewóz odbywa się coraz szybciej. Najnowsze dane wskazują, że czas importu z Chin to około 11-14 dni. Jeśli zależy Ci na czasie i chcesz jednocześnie nieco zaoszczędzić na transporcie, wybierz właśnie pociąg. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ pozwala na przewóz praktycznie wszystkich rodzajów towarów. Jeden pociąg może przewieźć nawet 50 kontenerów, gdzie każdy z nich ma pojemność podobną do samochodu ciężarowego. 

Koleje w Polsce w ostatnich latach bardzo dużo inwestują w rozbudowę swojej infrastruktury, w szczególności na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku. Usprawniane są również centra logistyczne, by przeładunek kontenerów z Chin był jeszcze szybszy i łatwiejszy. Połączenie kolejowe pomiędzy Chinami a Polską działa stosunkowo krótko, bo od 2013 roku, dlatego można przewidywać, że w przeciągu kilku lat ceny z pewnością spadną.

Ile trwa transport towarów samolotem z Chin? 

Dla wielu importerów towarów z Chin do Polski szybki transport jest kwestią priorytetową. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie wybór samolotu, ponieważ czas transportu z Chin wynosi zazwyczaj około 4-7 dni. To bardzo niewiele, jak na tak odległą trasę. Jeśli zamawiasz towary, które mają krótki termin ważności (takie jak żywność), a także te, które wymagają szybkiego przetransportowania (czyli farmaceutyki), z pewnością będziesz zadowolony z tego, w jak krótkim czasie dotrą one do Ciebie. Choć cena jest zdecydowanie wyższa niż w przypadku transportu morskiego i kolejowego, w szczególnych przypadkach warto skorzystać z transportu lotniczego.

Czas transportu z Chin pociagiem

Jeśli nie jesteś w stanie pozwolić sobie na regularny transport towarów z Chin samolotem, możesz ten sposób wykorzystać jako alternatywę dla przewozu produktów drogą morską czy kolejową. Sprawdza się on bowiem jako rozwiązanie awaryjne w sytuacjach, gdy zależy Ci na czasie transportu z Chin. Towar może być wysłany z dowolnego lotniska w Chinach do Polski lub innego portu lotniczego na świecie. Oczywiście, nie zawsze jest to rozwiązanie opłacalne, jednak w pilnych sytuacjach warto z niego skorzystać. Z pewnością dużym ułatwieniem jest fakt, że samolotem można przesyłać towary od kilku dostawców, łącząc je w jedno zamówienie w magazynie lotniskowym. To pozwala oszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. 

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
4.6/5 - (45 votes)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X