Co kupować z Chin? Najczęstsze wybory Polaków

08 kwietnia 2021
5/5 - (1 vote)
Co kupować z Chin? Najczęstsze wybory Polaków

Chiny posiadają obecnie jedną z najlepiej rozwijających się gospodarek świata. W związku z tym kraj ten wytwarza bardzo dużo produktów, które następnie eksportowane są do innych państw. Co ciekawe, produkty z charakterystycznym ,,made in China” możemy w dzisiejszych czasach znaleźć dosłownie wszędzie. Każdy z nas ma w swoim domu, na biurku lub nawet teraz w dłoni, produkty wytworzone w Pańskie Środka. Co kupować z Chin? Jakie są najczęstsze wybory naszych rodaków i czy handel chińskim towarem jest opłacalny?

Co opłaca się kupować z Chin?

Chiny to bardzo duże państwo, w którym zamieszkuje blisko 18% populacji całej ziemi. Efektem tak dużej ilości mieszkańców, jest posiadanie stosunkowo taniej siły roboczej, która potrafi wytwarzać produkty w zdecydowanie niższych cenach. W Azji przede wszystkim opłaca się kupować elektronikę. Tanie elektronarzędzia z Chin nie odbiegają znacząco jakością od europejskich produktów, a są w zdecydowanie niższej cenie. Dzięki temu jesteśmy w stanie wyposażyć swój domowy warsztat we wszystkie potrzebne narzędzia, bez zbytniego obciążania budżetu domowego.

W Chinach opłaca się również kupować buty i ubrania. Importowana odzież jest bardzo dobrej jakości. Co więcej – większość produktów dostępnych w chińskich hurtowniach jest identycznych jak te, które znajdziemy w polskich sklepach internetowych. Import obuwia wygląda bardzo podobnie. Tutaj również jesteśmy w stanie zakupić wygodne buty dobrej jakości, w dużo niższej cenie.

Dlaczego Polacy lubią kupować z Chin?

Import towarów z Chin jest obecnie zdecydowanie bardziej dostępny dla klientów indywidualnych, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Pozwoliło to przekonać do bezpośrednich zakupów w Azji setki tysięcy naszych rodaków. Dodatkowym atutem jest również niska cena, którą nie ma co ukrywać – Polacy uwielbiają. Dostępność i atrakcyjne ceny to jedno, ale warto wspomnieć również o nietypowych produktach. Doskonałym przykładem jest chińska hurtownia kosmetyczna, w której możemy znaleźć wiele naturalnych kosmetyków. W większości przypadków znalezienie ich w europejskich drogeriach będzie niemożliwe. Dzięki bezpośredniemu importowi będziemy więc w stanie zakupić produkty, które nie są dostępne w sprzedaży na Starym Kontynencie.

Kupuj w Chinach, sprzedawaj w Polsce!

Jeżeli zastanawiasz się nad tym co kupować z Chin, aby sprzedawać w Polsce, wystarczy poznać aktualne trendy. Warto spojrzeć na rozkład świąt w naszym kraju. Dla przykładu – tanie kwiaty sztuczne z Chin będą się doskonale sprzedawały przed świętem zmarłych. Co więcej, jesteśmy je w stanie zakupić w wyjątkowo niskich cenach i sprzedać w naszym kraju z bardzo wysoką marżą.

Jeżeli obawiamy się sprowadzania z Chin większej ilości towarów, wówczas warto zastanowić się nad pomocą ze strony innej firmy. Pośrednictwo handlowe Chiny to bardzo popularna w ostatnich latach dziedzina usług, więc z pewnością szybko znajdziemy zaufaną firmę. Dzięki temu będziemy mogli z większą dozą bezpieczeństwa rozpocząć sprzedaż towarów importowanych z Azji.

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
5/5 - (1 vote)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X