1688.com – jak wyszukiwać towary?

17 grudnia 2021
4.7/5 - (6 votes)
1688.com – jak wyszukiwać towary?

Spis treści (kliknij aby szybko przejść):

  1. Wyszukiwanie towarów w 1688.com
  2. Jak wyszukiwać towary na 1688.com samodzielnie?
  3. Wyszukiwanie towarów w 1688.com – krok po kroku

 

Wyszukiwanie towarów na 1688.com dla osób, które nie władają językiem chińskim, na pierwszy rzut oka może się wydawać misją nie do zrealizowania. Jednak wystarczy odrobina wprawy i zobaczysz, że ten portal jest naprawdę bardzo przyjazny. 

Platforma 1688.com jest bardzo intuicyjna i nawet jeśli nie włączysz tłumaczenia w Google Chrome, możesz poruszać się po nim wzrokowo. Tak, jak dziecko, które nie potrafi czytać, metodą prób i błędów obsługuje telefon komórkowy 😉 Wytłumaczymy Ci, jak to zrobić, aby po krótkim czasie poruszać się po tym portalu lepiej niż na Allegro. Zapraszamy!

Wyszukiwanie towarów w 1688.com

Na początku wyjaśnimy, dlaczego lepiej, żebyś samodzielnie wyszukał towar w 1688 niż zlecał to nam.

Otóż, jeśli my wyszukujemy, znajdujemy towar XYZ i przedstawimy Ci ofertę na konkretny produkt. Dokładnie taki sam, jak wysłany przez Ciebie. Na tym sprawa się kończy. Masz to, czego potrzebowałeś i nic więcej.

Jeśli wyszukujesz samodzielnie:

  1. Na liście produktów, które wyświetlą Ci się po wyszukaniu danego towaru, znajdziesz wiele podobnych towarów, często znacznie bardziej interesujących niż konkretnie ten produkt, jakiego docelowo szukałeś.
  2. Sam wejdziesz na stronę dostawcy i zobaczysz, co jeszcze można znaleźć w jego ofercie. W ten sposób, szukając jednej rzeczy, znajdziesz wiele dodatkowych, których nie wziąłbyś pod uwagę wcześniej.
  3. Zamawiając więcej od jednego dostawcy, masz jedną większą przesyłkę wysyłaną do naszego magazynu. Na przykład dostawa przesyłki ważącej 1000 kg od jednego dostawcy będzie tańsza niż dostawa 10 przesyłek po 100 kg od dziesięciu różnych dostawców.
  4. Wyszukując samodzielnie, możesz na bieżąco kalkulować, porównywać ceny towarów, weryfikować ilość zamawianych produktów czy zamiast na przykład 1000 sztuk jednego produktu, zamówić po 500 dwóch innych itd.

Jak wyszukiwać towary na 1688.com samodzielnie?

Pierwsza, podstawowa sprawa: pobierz przeglądarkę Google Chrome, ponieważ posiada ona opcję tłumaczenia całej zawartości strony. Używając Google Chrome, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem na dowolnym obszarze strony, wybrać „Przetłumacz na język polski” i w ten sposób przetłumaczyć jej całą zawartość.

Możesz też wybrać tę opcję w prawym górnym narożniku strony.

Jakość tłumaczenia nie jest perfekcyjna, jednak lepsze to niż nic. Gwarantujemy, że uda Ci się wyczytać z tego tłumaczenia najważniejsze informacje, poznać specyfikację towaru oraz odszukać podstawowe funkcje serwisu.

Ważna wskazówka! Jeśli przeglądasz stronę 1688.com, zauważysz, że pod kątem graficznym wygląda ona lepiej bez włączonego tłumaczenia na język polski. Jeśli na przykład przeglądasz towar interesującego Cię dostawcy, skupiając się na zdjęciach i cenie, lepiej wyłącz tłumaczenie. Uruchom je wyłącznie w przypadku, gdy chcesz poznać szczegóły oferty.

Wyszukiwanie towarów w 1688.com – krok po kroku

Masz dwie opcje wyszukiwania towarów w 1688.

Pierwsza to opcja tekstowa. Wejdź na stronę Google Translate (https://translate.google.pl/) i tam wpisz interesującą Cię frazę w języku polskim, a następnie przetłumacz ją na język chiński uproszczony. Przykład poniżej:

Weźmy pierwszy przykład od góry, czyli ubranka dla psa – 狗衣服

Skopiuj 狗衣服 i wklej tę frazę w okno wyszukiwania na 1688.com. Po kliknięciu przycisku wyszukiwania, Twoim oczom ukażą się tysiące ofert rozmaitych modeli ubranek dla psów.

Następnie otwórz interesujący Cię produkt. Po lewej stronie znajdziesz listę kategorii, gdzie zobaczysz, co dany dostawca ma w swojej ofercie. Najwięksi dostawcy mają ogromny wybór produktów i wiele kategorii, związanych z daną branżą. W większości przypadków znajdziesz więcej rzeczy, które mogą być powiązane i które z pewnością Cię zainteresują.

Ważna wskazówka! Jeśli chcesz wybrać dany produkt, nie zapomnij przejrzeć większej ilości towarów, które dostawca ma w ofercie. Szczególnie, jeśli są one powiązane z Twoim zamówieniem. Im więcej zamówisz w jednym miejscu, tym mniej będzie Cię kosztowała wysyłka do naszego magazynu w celu skonsolidowania towaru przed wysyłką do Ciebie.

Druga opcja wyszukiwanie po zdjęciu. Możesz użyć zdjęcia produktu, na przykład z Allegro, Alibaby, czy innego portalu lub po prostu z Google. Zapisz zdjęcie/screen na dysku swojego komputera, a następnie kliknij ikonę aparatu, która znajduje się obok pola wyszukiwania i wybierz zdjęcie produktu, jaki chcesz wyszukać.

Wyszukiwanie towarów na 1688.com dla osób, które nie władają językiem chińskim, wcale nie jest taka trudna. Tłumaczymy jak wyszukać towar w serwisie.

Ważna wskazówka! Najlepiej sprawdzają się zdjęcia z dobrze znanego w Polsce portalu AliExpress. Towary z tej platformy bardzo często pochodzą właśnie z 1688.com, a dostawcy nie robią swoich zdjęć, tylko używają tych samych, co sprzedawcy na 1688. W ten sposób, znalezienie bliźniaczego produktu jest zdecydowanie łatwiejsze. Ważne, żeby na zdjęciu był tylko ten towar, jaki chcesz znaleźć.

Jeśli którymś z powyżej przedstawionych sposobów wyszukasz interesujące Cię towary, wyślij do nas linki, ilości, kolory itd., a my zajmiemy się resztą. Ty nie będziesz musiał się o nic martwić. Zamówione towary trafią aż pod drzwi Twojego magazynu w Polsce.

Wiesz już jak wyszukiwać towary na portalu 1688.com. Co najważniejsze, to miejsce w którym zaopatrują się dostawcy z Alibaba czy Aliexpress i
najwięksi hurtownicy. Jeśli działasz w branży handlowej i chcesz pominąć pośredników, to sposób na zwiększenie marży.

Klienci e-commerce zazwyczaj składają zamówienia na wiele towarów u różnych dostawców. Naszym zadaniem jest skonsolidować to zamówienie (robimy to we własnym magazynie), nadzorować cały jego przebieg aż po dostawę pod drzwi produktu gotowego do odsprzedaży. Nie przejmujesz się negocjacjami, komunikacją z dostawcą, kontrolą po produkcji, oznaczeniami czy odprawą celną. Przeprowadzamy też dla Ciebie kontrolę po produkcji, żeby się upewnić, że nie ma wadliwych towarów, są zgodne z zamówieniem i zgadza się ich liczba.

Jeśli nie masz wiedzy ani czasu na wdrażanie się w niuanse importu, powierz zlecenie nam. Działamy jak zewnętrzny dział importu, z tą różnicą, że mam naprawdę duże doświadczenie. Zobacz dlaczego warto zamawiać z 1688.com, dlaczego warto z nami i jaki to koszt

Zapraszamy do współpracy! Daj znać jak możemy Ci pomóc.

A jeśli chcesz podejrzeć naszą importową codzienność, która jest przepełniona zleceniami z 1688.com, zapraszamy Cię na firmowego facebooka

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
4.7/5 - (6 votes)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X